Eskişehir Lazer Yeni Fabrikasında Üretim Kapasitesini İkiye Katladı.11.5.2018

Lazer kaynak uygulamasında uzmanlaşarak Setuay markasıyla süt soğutma tankı üreten Eskişehir Lazer, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni fabrikasına taşınarak üretim kapasitesini iki katına çıkardı. Yurtdışında da büyümeyi hedefleyen firma İran’a fabrika yatırımı gerçekleştirdi.

Isıtma ve soğutma gerektiren bütün gıda tanklarının üretimini gerçekleştirdiklerini belirten Eskişehir Lazer Genel Koordinatörü Mesut Çetinkaya, 100 litreden 20 ton kapasiteye kadar gıda tankları üretebildiklerini söyledi. Endüstriyel mutfak sektöründe de faaliyet gösterdiklerini aktaran Çetinkaya, bu sektörde birkaç özel projeye hazırlandıklarını ve buna paralel olarak makine yatırımları gerçekleştirdiklerini açıkladı. Eskişehir OSB’de 4 bin metrekare kapalı alana sahip yeni fabrikalarına da bu yılın başında taşındıklarını vurgulayan Çetinkaya, hem kapalı alanlarını hem de üretimlerini iki katına çıkardıklarının altını çizdi.

Üretimde ağırlıklı olarak süt soğutma tankına odaklandıkları bilgisini veren Çetinkaya, “ En küçük süt üreticisinden, büyük süt işleme fabrikalarına kadar oldukça geniş bir müşteri portföyüne sahibiz. Türkiye’de süt soğutma grubunda lazer kaynak teknolojisiyle üretim yapan tek firmayız. Bu teknolojimiz sayesinde ısıtma ve soğutma plakalarını lazer kaynaklı rollbond plakalarla oluşturuyoruz. Bu sistemle uluslararası standartta üretim kalitesini yakalayarak, rakiplerimize göre fark yaratmış oluyoruz” diye konuştu.1839 kez okundu


Diğer Başlıklar